LEOs Flexionstabelle 

Flexionstabelle für: wykształcić się

Persönliche Formen: Indikativ

Einfaches Futur
(ja) wykształ się
(ty) wykształcisz się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształci się
(my) wykształcimy się
(wy) wykształcicie się
(oni/one/Państwo) wykształ się
Perfekt
(ja) wykształciłem/
wykształciłam się
(ty) wykształciłeś/
wykształciłaś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształcił/
wykształciła/
wykształciło się
(my) wykształciliśmy/
wykształciłyśmy się
(wy) wykształciliście/
wykształciłyście się
(oni/one/Państwo) wykształcili/
wykształciły się
Futur
-
-
-
-
-
-

Persönliche Formen: Konjunktiv

Präsens
-
-
-
-
-
-
Perfekt
(ja) wykształciłbym/
wykształciłabym się
(ty) wykształciłbyś/
wykształciłabyś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształciłby/
wykształciłaby/
wykształciłoby się
(my) wykształcilibyśmy/
wykształciłybyśmy się
(wy) wykształcilibyście/
wykształciłybyście się
(oni/one/Państwo) wykształciliby/
wykształciłyby się

Persönliche Formen: Imperativ

Präsens
(ty) wykształć się!
niech (Pan/Pani) się wykształci!
(my) wykształćmy się!
(wy) wykształćcie się!
niech (Państwo) się wykształ!

Unpersönliche Formen

Unpersönliche Vergangenheit
wykształcono się
Verbalnomen
wykształcenie się
Partizip Präsens Aktiv
-
Partizip der Gleichzeitigkeit
-
Partizip Präteritum Passiv
-
-
Partizip der Vorzeitigkeit
wykształciwszy się
Werbung
 
 
  • Pinyin
     
  • Tastatur
     
  • Sonderzeichen