LEOs Flexionstabelle 

Flexionstabelle für: kształcić się

Persönliche Formen: Indikativ

Präsens
(ja) kształ się
(ty) kształcisz się
(on/ona/ono/Pan/Pani) kształci się
(my) kształcimy się
(wy) kształcicie się
(oni/one/Państwo) kształ się
Präteritum
(ja) kształciłem/
kształciłam się
(ty) kształciłeś/
kształciłaś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) kształcił/
kształciła/
kształciło się
(my) kształciliśmy/
kształciłyśmy się
(wy) kształciliście/
kształciłyście się
(oni/one/Państwo) kształcili/
kształciły się
Futur
(ja) będę kształcił/
kształciła się
(ty) będziesz kształcił/
kształciła się
(on/ona/ono/Pan/Pani) będzie kształcił/
kształciła/
kształciło się
(my) będziemy kształcili/
kształciły się
(wy) będziecie kształcili/
kształciły się
(oni/one/Państwo) będą kształcili/
kształciły się

Persönliche Formen: Konjunktiv

Präsens
-
-
-
-
-
-
Präteritum
(ja) kształciłbym/
kształciłabym się
(ty) kształciłbyś/
kształciłabyś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) kształciłby/
kształciłaby/
kształciłoby się
(my) kształcilibyśmy/
kształciłybyśmy się
(wy) kształcilibyście/
kształciłybyście się
(oni/one/Państwo) kształciliby/
kształciłyby się

Persönliche Formen: Imperativ

Präsens
(ty) kształć się!
niech (Pan/Pani) się kształci!
(my) kształćmy się!
(wy) kształćcie się!
niech (Państwo) się kształ!

Unpersönliche Formen

Unpersönliche Vergangenheit
kształcono się
Verbalnomen
kształcenie się
Partizip Präsens Aktiv
kształcący się
Partizip der Gleichzeitigkeit
kształcąc się
Partizip Präteritum Passiv
-
-
Partizip der Vorzeitigkeit
-

Flexionstabelle für: wykształcić się

Persönliche Formen: Indikativ

Einfaches Futur
(ja) wykształ się
(ty) wykształcisz się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształci się
(my) wykształcimy się
(wy) wykształcicie się
(oni/one/Państwo) wykształ się
Perfekt
(ja) wykształciłem/
wykształciłam się
(ty) wykształciłeś/
wykształciłaś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształcił/
wykształciła/
wykształciło się
(my) wykształciliśmy/
wykształciłyśmy się
(wy) wykształciliście/
wykształciłyście się
(oni/one/Państwo) wykształcili/
wykształciły się
Futur
-
-
-
-
-
-

Persönliche Formen: Konjunktiv

Präsens
-
-
-
-
-
-
Perfekt
(ja) wykształciłbym/
wykształciłabym się
(ty) wykształciłbyś/
wykształciłabyś się
(on/ona/ono/Pan/Pani) wykształciłby/
wykształciłaby/
wykształciłoby się
(my) wykształcilibyśmy/
wykształciłybyśmy się
(wy) wykształcilibyście/
wykształciłybyście się
(oni/one/Państwo) wykształciliby/
wykształciłyby się

Persönliche Formen: Imperativ

Präsens
(ty) wykształć się!
niech (Pan/Pani) się wykształci!
(my) wykształćmy się!
(wy) wykształćcie się!
niech (Państwo) się wykształ!

Unpersönliche Formen

Unpersönliche Vergangenheit
wykształcono się
Verbalnomen
wykształcenie się
Partizip Präsens Aktiv
-
Partizip der Gleichzeitigkeit
-
Partizip Präteritum Passiv
-
-
Partizip der Vorzeitigkeit
wykształciwszy się
Werbung

Unterstützen Sie LEO:

 
 
  • Pinyin
     
  • Tastatur
     
  • Sonderzeichen