Nutzungsbedingungen für LEOs Forum

Treść i korzystanie z forum

Forum (po lewej:Niemiecko-Angielskie, ­Niemiecko-Francuskie, ­Niemiecko-Hiszpańskie, ­Niemiecko-Włoskie, ­Niemiecko-Chińskie, ­Niemiecko-Rosyjskie, ­Niemiecko-Portugalskie, ­Niemiecko-Polskie, ­Angielsko-Hiszpański, ­Angielsko-Francuski, ­Angielsko-Rosyjski, ­Hiszpańsko-Portugalski) mają dać Ci możliwość postawienia pytań, zasięgnięcia informacji, przeczytania lub oddania komentarzy itp., mających do czynienia z językiem, w celu wymiany z innymi użytkownikami. Przy korzystaniu z forum obowiązują następujące warunki użytkowania:

Słownictwo w podarunku

Użytkowanie forum wymaga Słownictwo w podarunkuprawidłowego podania imienia i nazwiska oraz funkcjonującego adresu mailowego. Pragniemy zaznaczyć, ze zezwalamy na użytkowanie naszego forum tylko jeśli wyznasz nam Twoją prawdziwą tożsamość. W dyskusjach możesz oczywiście brać udział pod pseudonimem (nikiem/aliasem) Rejestracja wymaga więc wyboru nazwy do zalogowania się, jak również nicka/aliasa. Ogólnie rzecz biorąc możesz wybrać takiego samego nicka jak i nazwę. Ale dla bezpieczeństwa zalecamy dobór innych znaków do nicka jak do nazwy, by uniemożliwić osobom trzecim dostęp do Twojego konta. Wzbronione jest użytkowanie forum z wieloma różnymi nickami, a zarazem jakoby pod różnymi postaciami. ­

Zasady postępowania na forum

Każdy użytkownik piszący artykuł do naszego forum, zgadza się na opublikowanie tego artykułu na łamach forum. Ale nie ma on prawa do tego, żeby jego artykuły zostały generalnie publikowane na forum przez LEO.

Artykuły te muszą być merytoryczne, tzn. muszą nawiązywać do tematu języka. LEO jest uprawiniony to usuwania artykułu nie pasującego do tematu jęzokowego. Forum podzielone jest na różne rubryki tematyczne. Jeśli korzystasz po raz pierwszy z danej rubryki, przeczytaj najpierw informacji dotyczących każdej z rubryk. (linka z informacją znajdziesz po prawej stronie obok tytułu rubryki). Opisuje ona. co dokładnie dotyczy danej rubryki i w jaki sposób zadawać pytaia na forum (jak rozpocząć dyskusje). Zanim rozpoczniesz nową dyskusję, sprawdź za pomocą przyciskuFunkcja poszukiwaniana forum, czy znajdzie się podobna dyskusja. Jeśli tak nie jest, przejdź na stronę wejściową forum i kliknij na tytuł odpowiedniej rubryki. Poprzez przycisk Nowy artykuł możesz rozpocząć nową dyskusję.

Na forum powinien panować uprzejmy i rzeczowy ton. Dozwolona jest oczywiście rzeczowa krytyka, nawet jeśli będzie ona trochę ostrzejsza. Nie pozwala się natomiast na bluźnierską krytykę jak również na poniżanie osób czy artykuły naruszające obowiązujące prawo niemieckie. Gdy tylko LEO dowie się o tym, że na łamach forum znalazł się artykuł naruszający niemieckie prawo karne, słownik ten zastrzega sobie poinformowanie prokuratury.

Weitere Informationen zum Umgangston entnehmen Sie bitte auch unserer ­Netykieta

Explizit nicht erlaubt sind in unseren Foren unter anderem:

 • Werbung (z. B. durch Platzieren von Links), Spam (Anpreisung von Fake Passports etc.), Spickzettel;
 • Kommentare, die gegen geltendes deutsches Recht verstoßen, inklusive das Urheberrecht;
 • die Veröffentlichung privater Daten Dritter;
 • konkrete medizinische Ratschläge/Empfehlungen

Jeśli komuś z użytkowników treść na forum wydaje się nielegalna lub wątpliwa, prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas o tym mailem Rozpracowanie pasków narzędzi/pluginsów/apletów itp.. Prosimy o podanie powodu/powodów, dlaczego artykuł ma być bezprawny albo przynajmniej wątpliwy, po to byśmy mogli sprawidzić stan rzeczy. Prosiemy też o wysłanie nam tzw. URL (czyli adres danego artykułu z pola adresu Twojej przeglądarki), byśmy łatwiej mogli znaleźć dany artykuł.

Cytaty

Zasadniczo możliwe jest używanie cytatów z innych źródeł na łamach forum LEO, np. by uzasadnić dany wpis.Cytaty te muszą jednak spełniać następujjące wymogi, po to by nie naruszać praw autorskich: ­

 • Das Zitat muss als solches erkennbar sein (z. B. indem es kursiv gesetzt wird).
 • Es findet eine inhaltliche Auseinandersetzung mit dem Zitat statt.
  Bei Beiträgen in "Falscher Eintrag in LEO?" und "Neuer Eintrag für LEO" ist ein Zitat daher in der Regel zulässig.
  Nicht zulässig wäre dagegen eine Art "Pressespiegel" (Sammlung von Zeitungsartikeln inklusive Ausschnitten daraus) oder ähnliches ohne eigenen Beitrag dazu.
 • Das Zitat darf nicht länger sein, als es die inhaltliche Auseinandersetzung erfordert.
 • Die Quelle muss genannt und (sofern möglich) verlinkt werden.

Das LEO-Team behält sich vor, Zitate, die eine Urheberrechstverletzung darstellen könnten, ohne Begründung zu kürzen oder zu löschen. Bei wiederholten Verstößen behalten wir uns zudem vor, das entsprechende Nutzerkonto zu sperren.

Reklama
 
Reklama